MENU

Geçmişten geleceğe BEKOTAŞ BOYA...

Sıcak renkleriyle, Türkiye'den sonra dünyanın da gülen ve güldüren yüzü olmaya aday BEKOTAŞ BOYA binlerce renk çeşitliliği ve hak ettiği kalitesi ile yapı sektöründeki dev projelere çeyrek asırdır imzasını atmaya devam ediyor.

1983 yılında Ankara Ostim'de kurulan BEKOTAŞ BOYA, yıllık; 5 bin ton sıva grubu, 15 bin ton su ve solvent bazlı boya grubu, 60 bin ton yapı kimyasalları üretimi ile dünyanın 41 ülkesine ihracat yapan bir marka olmuştur. Kalitenin geçmiş yeniliğin de gelecek olduğu bilinci içerisinde ALMAN teknolojisi ile desteklenen laboratuarımızda üretim kalitemizi test edip, ARGE çalışmalarımızla da yeniliklerin öncüsü olmayı sürdürüyoruz. İç ve dış cephe su bazlı boyalar, yağlı boyalar, epoksi ve poliüretan zemin kaplamaları ve yapı kimyasalları üretimimiz T.S.E. nin uygun gördüğü kriterler çerçevesinde titizle gerçekleştirilmektedir.

Avrupa Birliği'nin büyük önem verdiği insan ve çevre sağlığı normlarına uygun, SONCAP, TSE, TSEK ve dünya standardı ISO 9001:2008 kalite belgeleriyle, ürünlerimiz, üretimden ambalaja, sevkiyattan zamanında ve seri bir şekilde teslimata kadar güven içinde yapılmaktadır.

Ürün çeşitliliği ve kalitesiyle hızla büyüyen BEKOTAŞ BOYA, müşterilerinin taleplerini kara, deniz ve demiryolu taşımacılığı ile hızla ulaştıran bir marka olarak ünü ülke sınırlarını aşmış, ihracatını her geçen gün arttırmayı başarmıştır. BEKOTAŞ çatısı altında, emeği ve çalışma azmiyle, takım ruhu içerisinde, eğitimli, deneyimli ve uzmanlaşmış bir ekip çalışması ile altı dilde hizmet veren Dış Ticaret Departmanımız, müşterilerimizden gelen taleplere anında cevap vererek ulusal ve uluslararası alanda "BEKOTAŞ BOYA FARKI"nı yaratmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Tanıtım çalışmalarını da aksatmadan sürdüren firmamız, yurtiçi ve yurtdışı fuarlara önem vererek, distribütörlerimizin her zaman yanında yer alarak, seminer, teknik bilgi ve uygulama eğitimleriyle "MARKA" olmanın sorumluluğunu taşımaktadır.

İhracat yaptığımız ülkeler arasında; Almanya, ABD, Arnavutluk, Azerbaycan, Birleşik Arap Emirlikleri, Burkina Faso, Cezayir, Çad, Ermenistan, Fas, Gürcistan, Irak, İran, İzlanda, Litvanya, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Libya, Macaristan, Makedonya, Mali, Mısır, Moğolistan, Moldova, Moritanya, Nijerya, Gabon, Mısır, Romanya, Suudi Arabistan, Özbekistan, Senegal, Somali, Suriye, Tacikistan, Türkmenistan, vb. mevcuttur.

 

KALİTE VE ÇEVRE POLİTİKASI

. Profesyonel ekip çalışmasıyla teknolojik gelişmeleri takip etmek,

. Müşteri mutluluğunu zirveye çıkartmak, her yönden güvenilir bir firma olmak,

. Kaynaklarımızın etkin kullanımı ve geliştirilmesi ile küresel pazarda söz sahibi olmak,

. Tüm faaliyetlerimizde ekolojik dengeye zarar vermemek,

. İlgili taraflarda çevre bilincinin gelişmesi için çalışmalarda bulunmak,

. Atıkların kaynağında en aza indirilmesini, mümkün olduğunda yeniden kullanılmasını ve geri dönüştürülmesini, değerlendirilmeyen atıkların uygun yöntemlerle bertaraf edilmesini sağlamak,

. Enerji, hammadde ve doğal kaynakların verimli kullanılmasını sağlamak,

. Çevreye zarar verebilecek olumsuz etkileri önlemek, kaza ve tehlikeleri daha başlangıç aşamasında kontrol etmek için gerekli her türlü korumayı sağlamak,

. Çevre boyutları ile ilgili tehlikeleri hassasiyetle izlemek, bunları en aza indirmek için gereken çabayı göstermek,

. Yüksek kalite standartlarımız ile aranılan ve tercih edilen bir kuruluş olmak,

. Entegre yönetim sistem standartlarının uygulanması ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini sağlamak,

. Üstlendiğimiz projeleri zamanından önce eksiksiz tamamlamak,

. Yeni gelişmelere öncülük etmek,

. Kalite ve maliyet açısından rekabetçi olmak,

. Çalışanlara değer vermek paylaşımcı ve katılımcı olmak,

. Eleştirilere açık, araştırmacı ve takipçi olmak,

. Her zaman, her koşulda, her konuda başarı peşinde koşmak ve bundan mutlu olmak,

. Doğayı ve çalışanı korumak,

. Entegre yönetim sistemimizi sürekli geliştirmek ve iyileştirmek,

. Yasal yükümlülüklere, yürürlükteki çevre mevzuatlarına, üyesi olduğumuz kuruluşların şartlarına uymak,

. Bütün yasalara ve alan yapı ilkelerine uygun olarak, müşteri talebini aşan bir performans ile çalışmak.


Veysel ÇALIŞKANOĞLU